Prodávané značky

Odvlhčovače značky AERIAL 

Odvlhčovací zařízení německého výrobce AERIAL GmbH patří ke špičce v oboru technologie odvlhčování. Vysoká spolehlivost, špičkový výkon, praktická konstrukce a široká paleta modelů předurčuje odvlhčovací zařízení AERIAL pro mnohé využití. Široká paleta modelů nabízí rozsáhlé možnosti uplatnění od malých bytových jednotek až po průmyslové využití. Odvlhčovací výkon modelových řad AERIAL je poskytován v rozsahu 8,5 až 108 l / 24hod.

Hlavní předností odvlhčovacích zařízení AERIAL je především energeticky úsporné a tiché odvlhčování s jednoduchým ovládáním s plně automatickými funkcemi. Důležitou užitnou hodnotou je možnost vysoušení prostoru i při nízkých okolních teplotách, což není vždy v tomto segmentu zařízení samozřejmostí. Jednotlivé modelové řady odvlhčovačů AERIAL se podle konstrukčního řešení hodí pro konkrétní specifické podmínky.

Odvlhčovače značky FRAL Odvlhčovače značky FRAL

Fral je italská společnost, která se nachází v blízkosti Benátek, v rychlé a neustálé expanzi, která může být na celosvětovém trhu velmi agresivní a konkurenceschopná, díky své vlastní nové továrně" Fral China "a její široké nabídce pokrývající všechny sektory odvlhčování.

S více než 25-ti letou historií je dnes Fral průmyslovou jedničkou na světě v oblasti sušení a odvlhčování. Odvlhčovače Fral a jejich průmyslové aplikace jsou nejvyšším projevem talentu a italského designu a technologickým funkčním výsledkem zkušeností a kreativity.
Elegantní design a všestrannost modelů, funkční mechaniky a elektroniky strojů, ticho a účinnost i při nízkých teplotách, vlhkosti a nízké spotřebě energie: to jsou nejdůležitější vlastnosti všech výrobků.

Odvlhčovače jsou stroje, které odstraňují vlhkost z místností; tato vlhkost pochází ze zdrojů popsaných níže: relativní vlhkost, která je přítomna v místnosti, je reprezentována rovnováhou vlhkosti vstupující do místnosti (viz níže), která může nebo nemusí mít souvislost s relativní vlhkostí přítomnou v místnosti a vlhkosti odstraněné odvlhčovačem, který místo toho vždy souvisí s relativní teplotou a vlhkostí místnosti.

Odvlhčovač je ve své základové koncepci pouze monoblokovým kondicionérem, ve kterém je vzduch v místnosti po procházení výparníkem (chladící cívkovou baterií), kde je chlazen a odvlhčován (snižuje specifickou vlhkost, ale zvyšuje relativní vlhkost), prochází pak přes kondenzátor (teplou cívkovou baterii), kde je ohříván, což výrazně snižuje relativní vlhkost.
Prakticky jsou podmínky rovnováhy (relativní vlhkost) takové, jaké se dosáhne, když vlhkost vstupující do místnosti se rovná vlhkosti, kterou může stroj odstranit.

Odvlhčovač je stroj na výrobu chladicího cyklu: jeho fungování je založeno na fyzickém principu, podle kterého vzduch přicházející do kontaktu s chlazeným povrchem zvlhčuje povrch jeho zakrytí vlhkostí ve formě kondenzovaných kapiček. Co se skutečně stane, je, že chladicí stroj udržuje ve zmrazeném stavu cívku, přes kterou se přivádí přívodní vzduch, který se tímto způsobem ochladí a odvlhčuje. Potom se vzduch, který prochází teplým výměníkem tepla, ohřívá a v místnosti se odvlhčuje a mírně vyšší teplota.