Fral

S více než 25-ti letou historií je dnes Fral průmyslovou jedničkou na světě v oblasti sušení aProdukty značky FRAL odvlhčování. Odvlhčovače Fral a jejich průmyslové aplikace jsou nejvyšším projevem talentu a italského designu a technologickým funkčním výsledkem zkušeností a kreativity.
Elegantní design a všestrannost modelů, funkční mechaniky a elektroniky strojů, ticho a účinnost i při nízkých teplotách, vlhkosti a nízké spotřebě energie: to jsou nejdůležitější vlastnosti všech výrobků.

Produkty značky FRAL

Domácí odvhlčovače

Odvlhčovače jsou stroje, které odstraňují vlhkost z místností.

Relativní vlhkost, která je přítomna v místnosti, je reprezentována rovnováhou vlhkosti vstupující do místnosti, která může nebo nemusí mít souvislost s relativní vlhkostí přítomnou v místnosti místnosti a vlhkosti odstraněné odvlhčovačem, který místo toho vždy souvisí s relativní teplotou a vlhkostí místnosti.
Odvlhčovač je ve svém základním konceptu pouze monoblokovým kondicionérem, ve kterém vzduch v místnosti po procházení výparníkem (chladící cívkou), kde je ochlazován a odvlhčován (snižuje specifickou vlhkost, ale zvyšuje relativní vlhkost), prochází pak přes kondenzátor (teplou cívkovou baterii), kde je ohříván, což výrazně snižuje relativní vlhkost.
Prakticky jsou podmínky rovnováhy (relativní vlhkost) takové, jaké se dosáhne, když vlhkost vstupující do místnosti se rovná vlhkosti, kterou může stroj odstranit.

Odvlhčovač je stroj na výrobu chladicího cyklu: jeho fungování je založeno na fyzickém principu, podle něhož vzduch přicházející do kontaktu s chlazeným povrchem zvlhčuje povrch jeho zakrytí vlhkostí ve formě kondenzovaných kapiček. Co se skutečně stane, je, že chladicí stroj udržuje ve zmrazeném stavu cívku, přes kterou se přivádí přívodní vzduch, který se tímto způsobem ochladí a odvlhčuje. Potom se vzduch, který prochází teplým výměníkem tepla, ohřívá a v místnosti se odvlhčuje a mírně vyšší teplota.